КИЇВ (QHA) -

Російські спецслужби планують створювати і підтримувати штучні міжконфесійні конфлікти з метою дестабілізації ситуації в Україні. Про це сьогодні, 23 лютого, заявив заступник глави СБУ Віктор Кононенко на брифінгу.

— Нами фіксується подальша активізація прагнень спецслужб РФ в Україні з метою дестабілізації ситуації всередині країни і дискредитації нашої держави перед світовою спільнотою. Новим пріоритетним напрямком на тлі інспірації спецслужбами (РФ, — ред.) міжнаціональних конфліктів є створення штучних міжконфесійних конфліктів в Україні. Найбільш перспективним, на думку представників російських спецслужб, стане роздмухування протистояння в українському православ'ї. Саме на провокування загострень у цьому напрямку будуть направлятися зусилля супротивника найближчим часом, — сказав він.

Представник СБУ повідомив, що росіяни планують використовувати наявний у їхньому активі арсенал підконтрольних їм церковних і науково-церковних організацій. За його словами, СБУ вже фіксує налагодження контактів і готує кошти для реалізації плану розхитування ситуації в Україні.

За словами Кононенка, провокації можуть бути пов'язані з Московським патріархатом, тобто "штучним інспіруванням захоплення храмів, створенням інших конфліктних ситуацій для того, щоб розділити усіх громадян України на прихильників УПЦ МП і УПЦ КП".

Раніше повідомлялося, що паліїв офісу Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді, курували спецслужби Росії.

QHA