ДОНЕЦЬК (QHA) -

Сьогодні вранці російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення чергового (66-го) так званого «гуманітарного конвою», повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

— Оскільки переміщення «гумконвоя» у черговий раз відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства та узгоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей, українська міжвідомча група здійснювала тільки візуальне спостереження без виконання контрольних функцій, — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що з 6:05 до 7:25 через російські пункти пропуску «Донецьк» і «Матвєєв Курган» на в'їзд до України пройшли дві колони у складі 55 автомобілів. За наданою росіянами інформацією, у вантажівках нібито перевозили дитячі продуктові набори та медикаменти.

Українські прикордонники відзначили, що вантаж переміщувався в закритих упаковках, тому отримати достовірні відомості про його зміст, характер і кількість не вдалося.

Крім того, за інформацією прикордонного відомства, особливістю даного «гумконвоя» є невідповідність кількості вантажівок і кількості вантажу, заявлених у попередній ноті РФ. При цьому транспортні засоби були заповнені лише на 60%.

Нагадаємо, раніше під виглядом «гумконвоїв» замість заявлених продуктів харчування і речей першої необхідності росіяни провозили зброю і боєприпаси.

ФОТО: інтернет

QHA