КИЇВ (QHA) -

Достроково модернізовані танки Т-72БЗ можуть бути використані у війні проти України, про це заявили у Центрі досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР), коментуючи новини у російських ЗМІ про те, що 1 листопада «Уралвагонзавод» достроково передав партію модернізованих танків Т- 72Б3 російській армії.

У ЦДАКР вважають, що виконання контракту з Міністерством оборони РФ «Уралвагонзаводом» з випередженням графіка на місяць безпосередньо пов'язане з передвиборчою президентською кампанією в Росії і передбачає можливість ескалації ситуації на Донбасі.

Раніше в Західний військовий округ у підмосковну Першу танкову армію надійшла партія модернізованих танків Т-72БЗ. У лютому цього року головком Сухопутних військ РФ генерал-полковник Олег Салюков заявив, що триває планомірне комплексне переоснащення військ сучасними зразками військової техніки.

— У військових частинах в постійній готовності понад 50% сучасних танків Т-72Б3, Т-80У і Т-90А. Здійснювані щорічні закупівлі цих машин, що за вогневим ураженням і маневреності не поступаються кращим іноземним зразкам, до 2020 року забезпечать частку сучасних танків до 70%,  сказав Салюков.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про зміну структур танкових з'єднань сил так званих "ДНР" за наказом Південного військового округу ЗС РФ.

QHA