МОСКВА (QHA) -

Для того, щоб повернутися до СЦКК, Росія вимагає мандат з гарантіями і правами для своїх військовослужбовців. Про це повідомив заступник голови Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Григорій Карасін.

— Ми виступаємо за те, щоб були забезпечені нормальні, гарантовані умови для роботи і перебування наших військових у СЦКК. Таких умов не було створено, незважаючи на чотири ноти, спрямовані російською стороною по дипломатичних каналах, — зазначив він.

Карасін заявив, що необхідно створити документ, який би гарантував передбачуваність перебування військових РФ у СЦКК.

— Спільний центр повинен мати мандат, прописану і затверджену процедуру оформлення документів і порядок їхніх дій. Тобто, документ, який багато би визначав і гарантував передбачуваність перебування російських військових у цьому центрі.

Заступник голови МЗС РФ також додав, що у центрі повинні бути представлені Донецьк і Луганськ.

— Ми вважаємо за необхідне, щоб в цьому центрі були представлені Донецьк і Луганськ. Це також важлива умова. Думаю, ми маємо право вимагати, щоб були створені нормальні цивілізовані умови для перебування наших представників, — сказав він.

Нагадаємо, глава Міноборони України Степан Полторак заявив, що вихід російської сторони з СЦКК на Донбасі має на меті звинуватити Україну в порушенні режиму припинення вогню.

Раніше стало відомо, що українські представники СЦКК залишили окуповану територію Донбасу.

QHA повідомляло, що представник України в робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи у Мінську Євген Марчук заявив, що діяльність СЦКК на Донбасі після відкликання російських військових може припинитися.

Джерело: ТАСС

QHA