КИЇВ (QHA) -

Загроза широкомасштабної наступальної операції з боку РФ залишається актуальною.

Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко під час VIII Національного Експертної Форуму "Україна: у прагненні до рівноваги".

— Незважаючи на величезні досягнення наших Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки у стримуванні російської агресії, фактор російської широкомасштабної операції залишається актуальним. Якщо росіяни не зможуть домогтися успіху шляхом дестабілізації, то вони можуть повернутися до широкомасштабної військової агресії, сказав Литвиненко.

Заступник секретаря РНБО вказав на те, що російське військове командування розгортає все більше сил і засобів поблизу кордону з Україною.

І тут слід сказати про дві нові розгорнуті армії  8-у армії і 20-у загальновійськову армію. Тут слід сказати про три нові створені дивізії  150, 3, 144, а також про дивізію, яка створюється у Ханкалі на Кавказі. Відзначимо і переозброєння повітряних армій Південного і Західного округів, куди надходять нові літаки, і стрімке розгортання групи в окупованому українському Криму, заявив Литвиненко.

Він наголосив, що Росія посилено працює над розвитком своїх військових потужностей.

Західні санкції зробили дуже багато, вони обмежили нові дуже серйозні російські програми, такі як програма створення нового винищувача 5 покоління, нового танку "Армата", нової бронеплатформи. Але грошей на модернізацію і розгортання підрозділів біля кордонів України у росіян багато. І те, що це робиться на системній основі, довели навчання "Захід-2017", зазначив заступник секретаря РНБО.

Раніше QHA повідомляло, що президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 13 вересня 2017 року «Про Ставку верховного головнокомандувача».

3 жовтня президент Петро Порошенко своїм указом ввів у дію секретне рішення Ради нацбезпеки і оборони про внесення змін до рішення РНБО від 28 серпня 2015 року «Про військово-технічну співпрацю України з окремими державами».

QHA