КИЇВ (QHA) -

60% російськомовних користувачів Twitter у країнах Балтії, які пишуть про Північноатлантичний Альянс (НАТО), — боти. Про це сказано в доповіді Центру передового досвіду НАТО зі стратегічних комунікацій.

— Російськомовні боти створюють близько 70% всіх російських повідомлень про НАТО у країнах Балтії та Польщі. Загалом 60% активних російськомовних облікових записів мають вигляд автоматизованих. Для порівняння: 39% англомовних облікових записів є ботами, — йдеться в доповіді.

Інформація, поширювана ботами, для кожного регіону різна.

— Згенеровані ботами повідомлення мають відмінності залежно від того, на яку аудиторію вони націлені. Повідомлення, націлені на західного споживача, відзначають, що масштаби російських навчань менші, ніж операції НАТО. Повідомлення, націлені на внутрішню аудиторію, рідко згадують про російські навчання, — відзначили представники Центру.

За інформацією Центру, "політичні сили використовують боти у соцмережах для маніпулювання громадською думкою. На такі облікові записи припадає від 5% до 15% всієї активності щодо присутності НАТО в Латвії та Естонії з березня по липень 2017 року».

QHA повідомляло, що у НАТО є розвідувальні звіти, які показують, як користувачі з російських акаунтів у соціальних мережах зосередили свою діяльність на Каталонії під час подій навколо референдуму про незалежність. Відзначається, що центр стратегічних комунікацій НАТО виявив зсув у сторону питань каталонської незалежності серед тисяч бот-акаунтів у соціальних мережах, які, як правило, зосереджують свою діяльність на дезінформації про конфлікти, в яких Кремль бере безпосередню участь, таких як в Україні або Сирії.

QHA