КИЇВ (QHA) -

За оперативною інформацією, в РФ щодо українських прикордонників Сумського прикордонного загону, яких раніше «затримали» російські силовики, вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону і злісної непокори працівникам правоохоронного органу.

Про це у Facebook повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України полковник Олег Слободян.

— Обставини «затримання» двох офіцерів російськими прикордонниками потроху вдається з'ясувати. По-перше, за оперативною інформацією, в РФ щодо українських прикордонників вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону і ... злісної непокори працівникам правоохоронного органу. Рішення суду  утримання 2 місяці під вартою,  заявив він.

Слободян зазначив, що ці обставини наштовхують на думку про те, що українські військовослужбовці були захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула, тільки це підтверджує.

— Швидше за все на офіцерів чиниться психологічний тиск і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби, зазначив він.

Також Слободян повідомив і про ще один аргумент на користь цієї версії — під час огляду лінії кордону в місці передбачуваної «зустрічі» наших прикордонників з російськими силовиками були виявлені сліди розташування двох груп, які, швидше за все, і захоплювали офіцерів.

Він наголосив, що державна прикордонна служба спільно з МЗС продовжуватиме вимагати від російської сторони видачі українських прикордонників.

Раніше QHA повідомляло, що 3 жовтня під час моніторингу ділянки державного кордону зникли двоє офіцерів прикордонної служби «Знобь-Новгородське» Сумського прикордонного загону.

Вчора з'явилася інформація, що Росія погодилася на прикордонно-представницьку зустріч з питання затриманих офіцерів Сумського прикордонного загону.

QHA