КИЇВ (QHA) -

Громадянин РФ, уродженець Республіки Саха (Якутія), який перебував на території України нелегально, а у 2014 році воював на боці бойовиків на Донбасі, добровільно здався української поліції у місті Часів Яр.

Як повідомляє відділ комунікації поліції Донецької області, у росіянина вилучено фальшивий український паспорт. За словами правоохоронців, 24-річний чоловік розповів, що у 2014 році був у складі незаконних збройних формувань на території Бахмутського району.

— Виявилося, що він є громадянином РФ, в Україну приїхав у 2006 році. У червні 2014 року вступив до лав бойовиків, — йдеться у повідомленні.

За даними поліції, чоловік зі зброєю в руках ніс службу на блокпості біля села Григорівка, а також патрулював місто Часів Яр.

Після звільнення Бахмутського району українськими військами він 4 роки переховувався в РФ, в анексованому Криму і в різних областях України, а днями повернувся у Часів Яр.

— Дізнавшись, що існує програма "Повернись додому", яка дає шанс звільнитися від кримінальної відповідальності, колишній бойовик добровільно прийшов у поліцію, — йдеться у повідомленні.

За фактом участі в незаконних збройних формуваннях відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.260 Кримінального кодексу України (створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань). У даний час підозрюваний перевіряється на причетність до скоєння інших злочинів на території України.

Раніше повідомлялося, що біля села Саханка бойовик терористичної «ДНР» у стані алкогольного сп'яніння зупинив свій автомобіль біля спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і почав викрикувати на їхню адресу грубі образи.

QHA