СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Кримський гарнізонний військовий суд Сімферополя засудив до умовного позбавлення волі двох військовослужбовців — Романа Голяту і Олексія Басенка — за спробу контрабанди обладнання, яке могло використовуватися в вертольотах, а також стратегічних бомбардувальниках. Про це в середу повідомила прес-служба прикордонного управління ФСБ по Республіці Крим, передає ТАСС.

Вирок оголосили 18 жовтня, однак раніше про нього не повідомлялося.

— Голято... і... Басенко... визнані винними в замаху на незаконне переміщення через митний кордон обладнання, яке може бути використане при створенні іншої військової техніки — військових вертольотів Ка-27, Ка-50, Ка-52, Мі-8т, Мі-24 , Мі-26 та засобів доставки зброї масового ураження — далекого бомбардувальника Ту-22М3, — йдеться в повідомленні.

За словами прес-служби прикордонного управління, даний інцидент стався у 2016 році, а кримінальну справу порушено у травні того ж року за статтями "Крадіжка" і "Контрабанда іншого озброєння, іншої військової техніки" Кримінального кодексу Росії. Голято займав посаду начальника групи регламенту і ремонту устаткування авіаційного полку морської авіації Чорноморського флоту, Басенко був бортовим авіаційним техніком вертолітної ланки змішаної вертолітної ескадрильї. З огляду на визнання за спробу контрабанди, старший лейтенант Роман Голято засуджений на три з половиною роки умовного позбавлення волі зі штрафом у 300 тис. рублів, а капітан Олексій Басенко на три роки умовного позбавлення волі зі штрафом у 200 тис. рублів.

Нагадаємо, що в тому ж році російські вертольоти неодноразово порушували повітряний простір України.

QHA