КИЇВ (QHA) -

Російські ЗМІ опублікували відео, де демонструється українська техніка в окупованому Криму, яку президент РФ Володимир Путін хоче повернути Україні.

На відео показані українські військові кораблі «Чернігів», «Черкаси», підводний човен «Запоріжжя» та рятувальне буксирне судно «Кременець».

За роки окупації на техніці з'явилася іржа й злізла фарба.

Нагадаємо, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко заявив, що Путін повертає військову техніку з Криму, щоб звільнити на окупованому півострові місце для яхт російських олігархів. Він зазначив, що за декілька тижнів набудуть чинності нові територіальні санкції США проти РФ, які торкнуться представників політичної та ділової еліт Росії, які мають дорогі яхти за кордоном. Через введення нових санкцій з боку США, ці яхти можуть заарештувати.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що пропозиція повернути Україні військову техніку з окупованого Криму є "проявом настрою Росії на мирне врегулювання ситуації на Донбасі".

Раніше Путін заявив, що Росія готова повернути Україні її військову техніку з окупованого Криму. За словами глави РФ, вся українська бойова техніка — "десятки кораблів і десятки бойових літаків" — знаходиться у жалюгідному стані. Однак сам Путін поспішив заявити, що провини РФ у цьому немає.

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко різко відповіла на пропозицію Путіна повернути українську військову техніку з окупованого півострова, заявивши, що Україна Крим за кораблі не продає. Геращенко додала, що Україна поверне "Крим і всю українську там власність, у тому числі й кораблі. Як і Донбас".

ФОТО: livejournal

QHA