БЕРЛІН (QHA) -

Сервери МЗС і Міністерства оборони Німеччини атакувала група хакерів APT28, яку зазвичай пов'язують з Росією. Про це вчора, 28 лютого, повідомляє німецький Spiegel.

За інформацією видання, хакери змогли встановити на урядових комп'ютерах шкідливе програмне забезпечення і викрасти інформацію. Сліди атаки німецьким фахівцям вдалося виявити у грудні 2017 року. Однак сама атака могла тривати цілий рік.

Шкідливе програмне забезпечення вразило також мережу, якою користуються відомство федерального канцлера, міністерства, Федеральний суд аудиту та служби безпеки у Берліні, Бонні та інших містах.

Фахівці з грудня намагаються з'ясувати, наскільки глибоко хакерам вдалося проникнути в урядові мережі.

На думку багатьох експертів з кібербезпеки, за хакерською групою APT28 стоять пов'язані з російським урядом агентства.

Саме ця група у 2015 році здійснила атаку на Бундестаг.

Агентство QHA повідомляло, що Міністерство закордонних справ Великобританії публічно звинуватило російську армію у використанні вірусу NotPetya для проведення кібератаки у червні 2017 року. Майже три чверті випадків зараження зафіксували в Україні. У результаті атаки вірусу NotPetya постраждали підприємства, які активно торгували з Україною, такі як Reckitt Benckiser, голландська фірма з доставки TNT і датська компанія Maersk Line.

Нагадаємо, в Центральному розвідувальному управлінні (ЦРУ) США повідомили, що військові хакери РФ у 2017 році провели кібератаку проти України з метою підірвати фінансову систему країни. У ЦРУ підкреслили, що є висока ймовірність того, що вірус Petya був створений саме військовою розвідкою Головного розвідувального управління РФ.

Джерело: Spiegel

QHA