КИЇВ (QHA) -

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення ввести новий порядок перетину кордону України з біометричним паспортом з 1 січня 2018 року. Про це повідомив журналістам секретар РНБО Олександр Турчинов.

— Зрозуміло, що в першу чергу це стосуватиметься російських громадян. Громадянин РФ, який хоче відвідати Україну, завчасно повинен буде зареєструватися і надати українському МЗС необхідні дані. Крім цього вводиться вимога обов'язкової реєстрації громадян РФ, які перебувають на території України, на місці їхнього тимчасового перебування, а також їм необхідно буде надавати інформацію про пересування територією України, сказав Турчинов.

Він уточнив, що дане рішення було прийняте з міркувань безпеки.

— Ця система пов'язана з посиленням безпеки після терактів, агресії в рамках гібридної війни, яку веде проти нас РФ. Це необхідно для того, щоб диверсанти, терористи, шпигуни не могли перетинати наш кордон з підставними документами, пояснив секретар РНБО.

Для забезпечення цього процесу, за словами Турчинова, Держприкордонслужбі виділять 300 мільйонів гривень і ще стільки ж — на облаштування кордону.

Нагадаємо, у червні Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що громадян Росії повинні з часом пропускати через кордон в Україну тільки за біометричними закордонними паспортами з одночасним контролем біометричних даних.

ФОТО: інтернет

QHA