КИЇВ (QHA) -

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) представить на розгляд президенту Петру Порошенкоу законопроект про відновлення державного суверенітету в окупованій частині Донбасу. Причиною тому стала заява секретаря РНБО Олександра Турчинова про необхідність переходу до нового формату захисту країни і припинення АТО.

Про це повідомили у прес-службі РНБО.

В апараті відомства відбувся анонсований Турчиновим круглий стіл з експертами, які спеціалізуються на зовнішньополітичних питаннях, питаннях безпеки і оборони, з обговорення законопроекту «Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей».

Зазначається, що в обговоренні також взяли участь представники державних органів України. За словами заступника секретаря РНБО Олександра Литвиненка, відбулася фахова дискусія, в результаті якої «концепція закону в цілому була підтримана».

— У той же час надійшло багато пропозицій і зауважень, більшість з яких будуть враховані під час підготовки остаточної версії проекту, який буде представлений президенту України для внесення до парламенту.

Нагадаємо, 14 червня Порошенко наголосив, що Україна залишиться беззахисною в разі скасування АТО і ненадання військовим права адекватно діяти в умовах російської агресії.

Як повідомляло QHA, раніше Олександр Турчинов висловив думку, що антитерористичну операцію в Україні потрібно завершити і приступити до нового формату захисту країни від гібридної війни з Росією. Зокрема він зазначив, що необхідно створити постійний Оперативний штаб у зоні протистояння з широкими повноваженнями, для комплексного керування ЗСУ, усіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями.

ФОТО: інтернет

QHA