КИЇВ (QHA) -

Упродовж останнього тижня різко збільшилася кількість залізничних потягів, які перетинали неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону на Донбасі. При цьому транскордонний автомобільний рух вантажівок у цьому районі суттєво скоротився.

Такі дані випливають з тижневого огляду від Місії спостерігачів ОБСЄ на прикордонних з Україною російських блокпостах Гуково та Донецьк за період 6 – 13 березня 2018 року (місія працює на території РФ на прохання російського уряду).

Протягом звітного тижня вантажні поїзди перетинали неконтрольований кордон 21 раз: дев'ять поїздів прямували з України (район ОРДЛО) до Російській Федерації, 12 — у зворотньому напрямку. Позаминулого тижня потяги перетинали кордон 10 разів в обох напрямках (варто зазначити, що за даними української сторони, саме залізницею через неконтрольований кордон з Росії на Донбас поставляється важка військова техніка та боєприпаси до неї, паливно мастильні матеріали тощо — QHA).


Дані ОБСЄ Гуково/Донецьк про залізничні перевезення через неконтрольований кордон Україна/РФ

 

Водночас, місія ОБСЄ повідомляє, що минулого тижня суттєво скоротилась кількість вантажівок та вантажних мінівенів, які перетинали неконтрольований кордон.

Так, у порівнянні з попереднім тижнем, кількість вантажних мікроавтобусів скоротилася майже на 40% — з 166 до 101 (54 мінівени прямували до РФ, 47 — до України).

У місіх фіксують значне — майже на 30% — зниження кількості вантажних автомобілів, які перетинають кордон в обох напрямках на обох прикордонних пунктах пропуску (ПП). У порівнянні з попереднім тижнем, загальна кількість вантажівок зменшилася з 730 до 526 (133 пройшли через пункт пропуску в Гуково, 393 — у ПП Донецьк); 305 з цих машин прямували до РФ, 221 — до України.

Місія ОБСЄ з російського боку кордону також повідомляє, що упродовж останнього тижня побачила два похоронні фургони, які перетинали неконтрольований кордон в пункті пропуску «Донецьк» (РФ). Вранці 7 березня один похороний фургон виїхав з України (ОРДЛО) до Росії. А вдень 8 березня інший похоронний фургон з написом «Ритуал Сервіс-Харон» (російською мовою) в’їхав з Російської Федерації до України (ОРДЛО). В місії не уточнюють — чи йшлося про цивільних померлих, чи про військових.

Як повідомляло QHA, 28 лютого біля Амвросіївки (ОРДО) спостерігачі СММ ОБСЄ побачили білий фургон із табличками «ДНР», на лобовому склі якого був знак із написом «Вантаж 200» російською мовою. Фургон рухався на південний схід автошляхом Т0507, в бік пункту пропуску для автомобільного сполучення "Новоазовськ" на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону.

Довідково: насьогодні Україна не контролює 408-кілометрову ділянку державного кордону з РФ у зоні конфлікту на Донбасі. Україна неодноразово наполягала на необхідності ввести контроль над цією ділянкою як мінімум з боку міжнародних спостерігачів (наприклад, створити уздовж кордону з української сторони 6 постійних патрульних баз СММ ОБСЄ). Однак Росія та проросійські бойовики всіляко протидіють цьому.

QHA