ВАШИНГТОН (QHA) -

Російська Федерація (РФ) втручалася у вибори не тільки у Сполучених Штатах Америки (США), а й Європі і Мексиці. Про це повідомив радник президента США з Національної безпеки, генерал-лейтенант Герберт Макмастер.

— Росіяни також проявляли активність у Європі й під час нещодавніх виборів у Франції, і на іспанському референдумі про статус Каталонії. Ми бачили їх активність у Мексиці, спроби спровокувати путч в Чорногорії. Зірвати завісу з російської кампанії дестабілізації — це перший важливий крок, який дозволить всім побачити їхні справжні наміри, а отже, послабить їх можливості сіяти невпевненість в людях і налаштовувати спільноти один проти одного, — зазначив він.

Макмастер заявив, що потрібно знайти спосіб протистояти стратегії РФ, яка включає в себе використання дезінформації, пропаганди і соціальних мереж. Росія, як і раніше, заперечує свою причетність до подібних ситуацій.

— Ці ж люди заявляли: «Ні, ми не збивали авіалайнер і не вбивали усіх цих людей»; «Ні, наших солдатів немає в Криму і на сході України», «Ми не надаємо підтримку сирійському режиму, відповідального за масові вбивства власних громадян з використанням хімічної зброї». Сьогодні цим словам уже ніхто не вірить.

Радник Трампа додав, що за свої агресивні дії і втручання у світову політику «Росії доведеться дорого заплатити».

QHA повідомляло, що австралійський дипломат Александр Доунер надав інформацію Федеральному бюро розслідувань (ФБР) США про можливе втручання РФ у вибори президента США у 2016 році, після чого ФБР почало розслідування. За його інформацією, радник кампанії Дональда Трампа Джордж Пападопулос заявив, що у РФ є листи, які можуть зіпсувати репутацію кандидата від демократів Хілларі Клінтон. Після цього електронну пошту Демократичної партії зламали та оприлюднили листи. Цю інформацію Доунер передав до ФБР.

Джерело: Голос Америки

QHA