МОСКВА -

Під час введення російських військ на територію Сирії в 2015 році Москва змогла випробувати всі види і типи наявного у неї озброєння. Про це журналістам розповів заступник міністра оборони РФ Юрій Борисов.

Випробування в умовах бойових дій пройшли винищувачі Су-35С і Су-30 СМ, винищувачі-бомбардувальники Су-34, фронтові бомбардувальники Су-24М, штурмовики Су-25СМ, літаки дальньої авіації Ту-160, Ту-22М3 і Ту-95МС, вертольоти Ка-52, Мі-24, Мі-35 та Мі-28. Також пройшли тести керовані авіаційні бомби з різними системами наведення, крилаті ракети повітряного базування з дальністю пуску до 4500 кілометрів.

— Слід зазначити, що під час спецоперації застосовуються не тільки серійні зразки озброєння, а й перспективні, що знаходяться на стадії розробки і випробувань, — заявив Борисов.

Нагадаємо, що російські війська були направлені Володимиром Путіним до Сирії на прохання його союзника і нинішнього президента режиму Башара аль-Асада під приводом, що військова агресія РФ у Сирії — «найкраще навчання» для військових.

Громадянська війна в країні почалася в березні 2011 року з розстрілу військовослужбовцями мирних демонстрантів. Як союзника репресивного режиму Башара аль-Асада ВКС Росії систематично проводили авіаудари нібито по позиціях сирійської опозиції, при цьому знищуючи і мирне населення.

Фото і джерело: АА

QHA