БЕРЛІН (QHA) -

Головним сценарієм проведених Росією навчань "Захід-2017" була не антитерористична операція чи національна оборона, а проведення повномасштабної війни проти НАТО в Європі.

Про це заявили провідні аналітики західних спецслужб.

Вони вважають, що "Захід-2017" був тренуванням із захоплення країн Балтії (і Білорусі), а також із проведення "шокової кампанії" проти країн Західної Європи, що входять до НАТО, таких, як Німеччина, Нідерланди, Польща, Норвегія, а також проти країн, які не є членами Альянсу, — Швеції та Фінляндії.

Війська РФ потренувалися в захопленні "уразливого, з російської точки зору, регіону НАТО" трьох балтійських держав.

Експерти вважають, що для проведення такої "операції" росіянам важливо швидко захопити Сувалкський коридор, щоб відрізати Польщу і підкріплення НАТО з Литви. На їхню думку, саме це відпрацьовував Кремль, створивши вигадану державу Вейшнорія на схожій локації на території Білорусі.

Аналітики відзначили, що військовий конфлікт подібного роду триватиме кілька днів. Головним завданням армії РФ буде захоплення аеропортів і транспортних вузлів.

Нагадаємо, спільні військові навчання Білорусі та Росії «Захід-2017» проходили 14-20 вересня на території Білорусі. За даними РФ, у них брали участь до 13 тис. військовослужбовців, проте дані незалежних спостерігачів свідчать, що до навчань було залучено понад 200 тис. військових.

Як повідомлялося, в Україні, а також у країнах-учасницях НАТО неодноразово наголошувалося, що навчання «Захід-2017» можуть бути використані РФ як для провокацій на кордоні з Україною, включаючи військове вторгнення, так і для створення на території Білорусі ударного угруповання російських військ .

Джерело: Bild

QHA