ВАШИНГТОН (QHA) -

З початку березня цього року чотири рази цивільні авто, які були чітко позначені логотипом компанії з водопостачання Донбасу, були обстріляні бойовиками на Донбасі. Про це йдеться у зверненні до керівництва ОБСЄ тимчасового повіреного у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміана.

— Ці напади на співробітників водопостачання та обладнання мають припинитися, — йдеться у зверненні.

Також США високо оцінили зусилля Тристоронньої контактної групи з припинення бойових дій на Донбасі. Каміан зазначив, що цивільне населення продовжує страждати від дій Росії.

5 березня Спостережна місія повідомила про пошкодження, завдані у результаті вибуху поблизу завантаженого моста у Станиці Луганській.

У тижневому звіті від 6 березня Спостережна місія повідомила про наявність воронок від обстрілів у 50 метрах від газопроводу і поблизу будинків, що містять токсичні хімікати. У всіх цих випадках, пряме або часткове попадання може призвести до істотних та катастрофічних наслідків для цивільних по обидві сторони від лінії розмежування.

Також у заяві засуджується візит президента Росії до Криму напередодні виборів 18 березня.

Американці відзначили продовження репресій в Криму з боку російських окупаційних властей, зокрема, затримання Олексія Шостаковича, ув'язнення Андрія Коломійця та Олександра Костенка.

Раніше новий командувач Об'єднаних сил генерал-лейтинант Сергій Наєв пообіцяв підготувати Збройні Сили України до повного визволення окупованих територій на Донбасі.

QHA