КИЇВ (QHA) -

Росія залишила своїх військових у Білорусі після завершення навчань «Захід-2017», не дивлячись на обіцянку вивести їх.

Про це в інтерв'ю західним ЗМІ заявив Головнокомандувач Збройних сил України, генерал армії Віктор Муженко.

— У нас є інформація про те, що вони відкликали лише кілька підрозділів з оголошених 12,5 тисяч військових, з яких три тисячі були російськими, але насправді їх там було значно більше, — сказав Муженко.

За його словами, Росія дала неправдиві відомості про кількість своїх солдатів на військових навчаннях.

Також Муженко підкреслив, що росіяни забрали авіацію з Білорусі, щоб створити видимість виведення військ.

— Росія продемонструвала, і це було, перш за все, демонстрацією повернення авіаційних підрозділів — вони знялися з аеродромів та полетіли до Росії. Але ми розуміємо, що 300-400 кілометрів для авіації — це відстань, яку можна подолати за дуже короткий час, — сказав він.

Нагадаємо, спільні військові навчання Білорусі та Росії «Захід-2017» проходили 14-20 вересня на території Білорусі. За даними РФ, у них брали участь до 13 тис. військовослужбовців, проте дані незалежних спостерігачів свідчать, що до навчань було залучено понад 200 тис. військових.

Як повідомлялося, в Україні, а також у країнах-учасницях НАТО неодноразово підкреслювалося, що навчання «Захід-2017» можуть бути використані РФ як для провокацій на кордоні з Україною, включаючи військове вторгнення, так і для створення на території Білорусі ударного угруповання російських військ .

Джерело: Reuters

QHA