КИЇВ (QHA) -

Росія в лютому 2014 року під прикриттям проведення в Сочі Олімпіади перекинула до Криму додаткові підрозділи спецпризначенців. Про це в інтерв'ю Радіо Hayat заявив колишній командувач ВМС України Сергій Гайдук.

— Провести межу з урахуванням того, що в Криму дислокувалися військовослужбовці Чорноморського флоту РФ, складно. У цей час проходила Олімпіада. Були спільні домовленості щодо забезпечення Олімпіади, до яких були залучені військовослужбовці Чорноморського флоту РФ. Під такою легендою і були переміщені військовослужбовці повітряно-десантних військ спеціального призначення РФ на територію АРК. Ми цією інформацією володіли і з радіоперехоплень, і завдяки візуальному розпізнаванню, і від агентурної розвідки, — сказав він.

Нагадаємо, російські спецназівці в лютому 2014 року під виглядом так званого ополчення захопили будівлю Верховної Ради Криму. За підтримки місцевих люмпенів, бойовиків та маргіналів вони блокували українські військові частини і сприяли проведенню незаконного референдуму в березні 2014 року про так зване "приєднання" Криму, тим самим під дулами автоматів легітимізувавши окупацію.

QHA