МОСКВА (QHA) -

Росія не має наміру каятися і вибачатися за свої дії в Україні. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров на спільній прес-конференції з главою МЗС Бельгії Дідьє Рейндерсом у Москві.

Лавров заявив, що Росія не цікавиться ставленням країн Заходу до питання скасування санкцій.

— Ми не цікавимося ставленням Європейського Союзу і взагалі тих країн, які ввели проти нас санкції, що вони на цю тему думають, ми читаємо оцінки, вони всі як одна кажуть, що санкції завдають шкоди нашим двостороннім відносинам, сказав він і знову повторив, що від санкцій страждають більше ті країни, які їх ввели, ніж РФ.

За словами глави російського МЗС, РФ не буде нікого просити міняти політику санкцій і розраховує, що до тих, хто її проводить, прийде усвідомлення її «безвихідності», оскільки вона переслідує ідеологізовані та геополітичні цілі.

— Поки ця лінія не зупинилася, ми, звичайно, займаємося своєю економікою, розвитком своїх можливостей бути незалежними від подібного роду ексцесів, тому що є в західному таборі невелика, але агресивна меншість, яке намагається не дозволити нормалізувати відносини з Російською Федерацією. У цієї меншості дуже часто йдуть на поводу, заявив він.

Представник країни-агресора зазначив, що РФ готова відновити рівноправний і взаємоповажний діалог.

Без ультиматумів, без вимог покаятися, вибачитися. Ми всі свої дії відкрито, на основі міжнародно-правових норм пояснили. Всі ті, хто хоче нас почути, нас почули. Ми сьогодні говорили і про Україну, і про Крим, сказав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що іноземні гості на зустрічах у Москві з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим п'ють кримські вина. На офіційних обідах іноземці не відмовляються від вин з анексованого півострова, які незаконно вивозять окупанти.

QHA