КИЇВ (QHA) -

Російська Федерація має повернути захоплений в окупованому Криму український флот відремонтованим — у тому стані, в якому він був до анексії. Про це заявив екс-міністр оборони України Михайло Коваль.

Коваль зазначив, що рішення про відмову отримати решту кораблі з окупованого Криму — правильне.

— Є таке поняття — міжнародний суд в Гаазі. Росія по-піратськи захопила ці кораблі, і вона має перед Гаазьким судом за це відповісти. Дивіться, «Костянтин Ольшанський» у Середземне море скільки разів виходив під російським прапором? Вони заганяли цей корабель! Усі інші кораблі, які захопили, зробили донорами. Вони роздерибанили усі наші кораблі. І ми зараз як люди, які себе не поважають, станемо на коліна перед ними і будемо забирати? Ні, — сказав він.

Коваль додав, що РФ має віддати кораблі у тому ж стані, в якому захопила.

— Через суд віддадуть відремонтованими, у такому стані, в якому захопили. І не інакше, — підкреслив він.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова повернути Україні її військову техніку з окупованого Криму. За його словами, вся українська бойова техніка — "десятки кораблів і десятки бойових літаків" — знаходиться в жалюгідному стані. Однак сам Путін поспішив заявити, що провини РФ у цьому немає.

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко різко відповіла на пропозицію Путіна повернути українську військову техніку з окупованого півострова, заявивши, що Україна Крим за кораблі не продає. Геращенко додала, що Україна поверне "Крим і всю українську там власність, у тому числі й кораблі. Як і Донбас».

Джерело: 112 Україна

QHA