КИЇВ (QHA) -

Росія має нести відповідальність за дотримання прав людини на тимчасово окупованих територіях України, однак це треба довести у суді. Про це повідомив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко в ефірі Радіо Hayat.

— Російська Федерація, відповідно, вона несе відповідальність (за права людини в ОРДЛО), але це має бути доведено шляхом відповідних судових процедур. Сьогодні це все відбувається в рамках різних розслідувань, зокрема і ЄС, і МКС, зазначив він.

Павліченко додав, що практично неможливо дотримуватися прав людини в ОРДЛО, оскільки ця територія не контролюється українським урядом.

— Важко сказати, як дотримуватися прав людини в середовищі, де правове поле як таке відсутнє. Права людини виникають у відносинах між особистістю і державою. Коли ми говоримо про те, чим є на сьогодні неконтрольовані українським урядом території Донецької та Луганської областей, то це не держава,  зазначив він.

QHA повідомляло, що бойовики ОРДЛО подали українській стороні додаткові списки полонених, яких вони хочуть звільнити, що може призвести до зриву процесу. Заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що 18 грудня відбулася скайп-конференція гуманітарної підгрупи зі звільнення заручників і утримуваних, в якій з українського боку взяли участь обмудсмен Валерія Лутковська та представники СБУ.

Джерело: Радіо Hayat

QHA