ОТТАВА (QHA) -

Російські масштабні військові навчання "Захід-2017" свідчать про підготовку РФ до наступальних операцій. Про це заявив міністр оборони Польщі Антоній Мацаревич, перебуваючи з візитом у Канаді.

— Навчання "Захід-2017" закінчилися два місяці тому. Вони відбувалися в просторі між Північним Льодовитим океаном і Чорним морем і включали навіть пуски балістичних ракет "Іскандер", які можуть нести ядерні боєголовки. Росіяни готувалися не до оборони, а до агресії, — зазначив він.

Мацаревич вважає, що мова йде не про нову Холодну війну, а саме про підготовку до гарячого протистояння.

Відзначимо, спільні військові навчання Білорусі та Росії «Захід-2017» проходили 14-20 вересня на території Білорусі. За даними РФ, у них брали участь до 13 тис. військовослужбовців, проте дані незалежних спостерігачів свідчать, що до навчань були залучені понад 200 тис. військових.

Як повідомлялося, в Україні, а також у країнах-учасницях НАТО неодноразово підкреслювалося, що навчання «Захід-2017» можуть бути використані РФ як для провокацій на кордоні з Україною, включаючи військове вторгнення, так і для створення на території Білорусі ударного угруповання російських військ .

Джерело: Укрінформ

QHA