МОСКВА (QHA) -

Кількість військових і техніки на російсько-білоруському навчанні «Захід-2017», які пройдуть у вересні, відповідає положенням Віденського документа, заявив командувач військами Західного військового округу генерал-полковник Андрій Картаполов в інтерв'ю газеті «Красная звезда».

Раніше глава Міноборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен заявила, що до навчань «Захід-2017» залучено 100 тисяч військовослужбовців.

— Загальна кількість особового складу, озброєння і військової техніки, які залучаються до «Захід-2017», відповідатиме положенням Віденського документа 2011 року, заявив Картаполов.

Він нагадав, що заяви, подібні до висловлювань глави Бундесверу, також звучали раніше в оборонних відомствах Естонії та Фінляндії, «але завжди без будь-яких доказів».

— Просто зараз у Збройних силах Росії повним ходом іде літній період навчання. Зрозуміло, всі з'єднання і частини перебувають на полігонах і виконують вправи, проводять батальйонні і ротні навчання, пояснив він.

Генерал додав, що навчання «Захід-2017», як і всі попередні, відкриті як для міжнародних спостерігачів, так і для журналістів.

— Згідно з міжнародними домовленостями, всім державам учасникам ОБСЄ направлено попереднє повідомлення про військову діяльність, а в серпні запрошення отримали міжнародні спостерігачі, зазначив Картаполов.

Картаполов розповів, що головна мета навчань «Захід-2017», які пройдуть з 14 по 20 вересня на полігонах у Білорусі, а також в Калінінградській, Ленінградській і Псковській областях Росії, — забезпечення безпеки Союзної держави регіональним угрупованням військ.

При розробці задуму навчань використовувалися сучасні підходи до застосування військ і сил на основі досвіду локальних війн і збройних конфліктів, набутого зокрема у Сирії, додав він.

Регіональному угрупованню військ доведеться протистояти умовним екстремістським групам, що проникли на територію Союзної держави для проведення терактів. Передбачається, що екстремісти регулярно отримують матеріально-технічну допомогу, озброєння і військову техніку з повітря і моря.

В умовах швидкоплинні обстановки буде відпрацьовано управління військами і силами, організація взаємодії і всебічного забезпечення, прикриття важливих державних і військових об'єктів, розташованих на території Калінінградської області і в Республіці Білорусь, уточнив командувач.

Згідно з положеннями Віденського документа від 2011 року, які підписали його, не можуть проводити протягом одного року більше шеcті заходів військової діяльності, в кожному з яких беруть участь понад 13 тис. осіб або 300 бойових танків або 500 бойових броньованих машин або 300 самохідних та буксирувальних артилерійських гармат, мінометів і реактивних систем залпового вогню (калібру 100 мм і вище).

Як повідомляв заступник міністра оборони РФ Олександр Фомін, до навчань «Захід-2017» планується залучити близько 12,7 тис. військовослужбовців (від Збройних сил Білорусії — близько 7,2 тис. людей, від Збройних сил РФ — близько 5,5 тис. осіб, з них на білоруській території — близько 3 тис. осіб), близько 70 літаків і вертольотів, до 680 одиниць бойової техніки, зокрема близько 250 танків, до 200 гармат, реактивних систем залпового вогню і мінометів, а також 10 кораблів.

В Україні, а також в країнах-учасниках НАТО, неодноразово наголошувалося, що навчання «Захід-2017» можуть бути використані РФ як для провокацій на кордоні з Україною, включаючи військове вторгнення, так і для створення на території Білорусі ударного угруповання російських військ.

ФОТО: інтернет

QHA