ЛОНДОН -

Помічник президента Росії Владислав Сурков безпосередньо впливає на внутрішню політику самопроголошених Луганської та Донецької народних республік, повідомляє агентство Reuters.

За словами співрозмовників агентства, Сурков брав участь у формуванні структури керівництва сепаратистів і тепер контролює ситуацію в "ЛНР" і "ДНР" через спеціально відібраних довірених осіб, які регулярно доповідають йому про стан справ.

— Сурков також зіграв ключову роль у тому, що "ДНР" очолив Олександр Захарченко. Спочатку передбачалося, що Захарченко стане міністром оборони донецьких сепаратистів. Однак після зустрічі з Сурковим у Кремлі, з офісу помічника президента надійшла пропозиція призначити Захарченка на посаду глави "ДНР", — повідомляє Reuters.

Крім того, повідомляється, що п'ять джерел, у тому числі наближене до Адміністрації президента РФ, та інше, які працювали з Сурковим у Кремлі, сказали, що той регулярно зустрічається з лідерами сепаратистів як на окупованій території, так і в Росії.

Нагадаємо,  наприкінці грудня минулого року помічник президента РФ Владислав Сурков пообіцяв входження самопроголошених формувань "ДНР" і "ЛНР" до складу РФ максимум через 1,5 року.

ФОТО: інтернет

QHA