КИЇВ (QHA) -

Реабілітація звільнених з полону бойовиків українців не буде проходити на базі лікарні «Феофанія». Про це повідомила керівник офісу Уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталя Зарецька на брифінгу «Стан звільнених з полону військовослужбовців та цивільних осіб. Особливості висвітлення теми у засобах масової інформації та важливі моменти, які слід знати при спілкуванні з особами, які перебували у примусовій ізоляції».

— Реабілітаційні заходи для колишніх полонених не можуть відбуватися на базі лікарні «Феофанія», так як там неможливо організувати їх спокій та усамітнення. Ми шукаємо інші майданчики, щоб звільнені могли у спокійній атмосфері працювати з фахівцями. Ці можливості будуть надані і цивільним, і військовим, — зазначила вона.

Зарецька додала, що кожен звільнений може сам вирішити, чи потребує він реабілітації.

QHA повідомляло, що звільнені бранці почали проходити психологічну реабілітацію. Раніше усі звільнені з полону військовослужбовці пройшли лікування у Центральному військовому госпіталі.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув до аеропорту "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA