КІРКУК (QHA) -

Іракські військові оголосили про початок операції зі встановлення контролю над нафтовими об'єктами в ході операції в Іракському Курдистані в понеділок.

Вони заявили, що, зокрема, взяли під контроль нафтопереробний завод поблизу Кіркуку, а також газовий завод у цьому місті.

Раніше військове командування Іраку заявили, що встановили контроль над головною курдської військовою базою в Кіркуку, а також взяли під контроль дороги і ряд об'єктів інфраструктури поблизу міста.

У заяві уряду Іраку говорилося, що прем'єр-міністр Хайдер аль-Абаді віддав наказ військам «забезпечити безпеку у місті у співпраці з населенням і пешмерга». Пізніше він заявив, що дії армії спрямовані на захист мирного населення.

Раніше в понеділок повідомлялося про бойові зіткнення на півдні від Кіркуку, в результаті яких тисячі жителів були змушені залишити місто.

Підконтрольні Курдському патріотичному союзу (KYB) загони курдського ополчення залишили свої позиції на південь від Кіркука, оскільки співвідношення сил у цьому районі було на користь армії Іраку, повідомив представник KYB Веста Ресул.

Тим часом американська влада заявила, що веде переговори «з усіма сторонами конфлікту, щоб послабити напругу».

Минулої неділі керівники іракських курдів відкинули вимогу Багдада про анулювання результатів референдуму про незалежність іракського Курдистану, про що поінформував представник курдського президента. Ця вимога було попередньою умовою, висунутою Багдадом, для початку переговорів між сторонами.

25 вересня іракські курди проголосували на референдумі за створення незалежної держави. Проведення даного референдуму викликало негативну реакцію в Багдаді.

27 вересня парламент Іраку звернувся до прем'єр-міністра країни Хайдера Абаді з проханням направити армійські підрозділи у контрольовану курдами провінцію.

Кіркук є спірною територією. Влада автономного Іракського Курдистану фактично її контролює і вважає курдською землею, тоді як офіційний Багдад стверджує, що Кіркук ніколи не входив до складу Курдистану.

QHA повідомляло, що представники Курдської регіональної адміністрації Іраку (КРАІ) стверджують, що урядові сили Іраку в союзі з військом «Хашді Шабі» мають намір захопити нафтові свердловини в районі Кіркука.

Джерело: BBC

QHA