КИЇВ (QHA) -

У Верховній Раді підготували проект постанови з поіменним списком українських політв'язнів, яких незаконно утримують в Росії. Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на міжнародному форумі "Захоплений півострів: чотири роки опору" сьогодні, 26 лютого.

Геращенко підкреслила, що існує резолюція Європарламенту, яка перераховує усіх політв'язнів Кремля поіменно і визнає незаконність їхнього утримання, проте український парламент не ухвалив поки що такої резолюції.

— Ми розробили проект такої постанови. Я сподіваюся, що його підпишуть усі політичні фракції і групи нашого парламенту, і що на цьому тижні ми його проголосуємо — постанова, в якій перерахуємо усіх політв'язнів Кремля — ​​і кримських татар, і українців, з метою негайного їхнього звільнення, — сказала вона.

За словами віце-спікера, депутати зареєстрували проект постанови Ради, який є зверненням до парламентів світу з вимогою "не визнавати те, що відбувається сьогодні в Криму і називається (Росією) виборами".

Нагадаємо, адвокат засуджених колишніх військовослужбовців ЗСУ Олександра Баранова та Максима Одінцова Валентин Рибін заявив, що незабаром планується їхній обмін на українських в'язнів Кремля.

Раніше канадський "Пласт" (українська скаутська організація) і Асоціація української молоді Канади надіслали понад 100 листів в'язням Кремля з України.

QHA