МОСКВА (QHA) -

Телефонна розмова президента РФ Володимира Путіна з виконувачем обов'язки Федерального канцлера Федеративної Республіки Німеччини Ангелою Меркель відбулася за ініціативою німецької сторони, повідомила в четвер увечері прес-служба Кремля.

— Під час обговорення кризової ситуації на Південному Сході України Ангела Меркель цікавилася причинами виведення російських офіцерів зі складу Спільного центру контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії зіткнення сторін (СЦКК), йдеться у повідомленні прес-служби.

Повідомляється, що Путін, зокрема, зазначив, «що українська влада довгий час шляхом різних обмежень і провокацій цілеспрямовано утруднювала умови перебування наших військових і виконання ними своїх обов'язків», і що «на наші неодноразові пропозиції щодо врегулювання наявної неприйнятної ситуації реакції не було».

Лідери Росії та Німеччини погодилися продовжити обговорення відкритих питань, вирішення яких необхідне для відновлення повноцінної роботи СЦКК, йдеться у повідомленні. Домовлено, що помічники лідерів двох країн додатково опрацюють умови, які зробили б можливим повернення російських офіцерів до складу цієї структури, зазначили у прес-службі.

Як повідомляється, Путін і Меркель «висловилися на користь швидкої реалізації ініціативи щодо взаємного обміну утримуваних осіб сторонами внутрішньоукраїнського конфлікту».

Вони також підтримали оголошене Контактною групою Різдвяне перемир'я, додали у прес-службі президента РФ.

Увечері 19 грудня російські офіцери зі складу СЦКК перетнули кордон з Україною і повернулися в РФ. У МЗС України розцінили рішення РФ про виведення своїх військовослужбовців зі складу СЦКК як «провокацію, що суттєво підриває Мінські домовленості».

QHA повідомляло, що глава Міноборони України Степан Полторак заявив, що вихід російської сторони з СЦКК на Донбасі має на меті звинуватити Україну в порушенні режиму припинення вогню.

Джерело: «Українська правда»

QHA