МОСКВА (QHA) -

Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ завдасть у відповідь ядерний удар тільки у разі нападу на неї. Про це він заявив у інтерв'ю для фільму "Миропорядок 2018", який 7 лютого виклали в російські соцмережі.

— Це називається зустрічний удар у відповідь. Якщо це рішення знищити Росію, тоді у нас виникає законне право відповісти, — сказав глава Кремля.

За його словами, питання про використання ядерної кнопки некоректно ставити відносно Росії, яка ніколи не застосовувала таку зброю.

— По-перше, не ми це почали. Нагадаю, що ядерна бомба, атомна бомба вперше з'явилася не у нас, а в Сполучених Штатах. Це перше. Друге: ми ніколи не застосовували ядерної зброї — Сполучені Штати застосували проти Японії, — сказав Путін.

При цьому російський президент зазначив, що у відповідь ядерний удар Росії, у разі нападу на неї, приведе світ до катастрофи.

— Так, для людства це буде глобальна катастрофа, для світу буде глобальна катастрофа. Але я, як громадянин Росії і глава російської держави, хочу запитати: а навіщо нам такий світ, якщо там не буде Росії? — сказав глава РФ.

Раніше Путін заявив, що в Росії випробували новий тип зброї з енергетичною ядерною установкою. Путін представив декілька розробок стратегічного ракетного озброєння, заявивши, що воно «не має аналогів у світі». Він зазначив, що нові оборонні системи будуть вироблятися серійно і що вони вже є у розпорядженні РФ.

QHA