КИЇВ (QHA) -

За чотири роки анексії Російська Федерація значно наростила потенціал всіх трьох компонентів своєї армії сухопутних військ, військово-морського флоту і військово-повітряних сил.

Про це заявив екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, передає «Главред».

— Це стратегічний рівень оцінки, і тому за чотири роки анексії Криму в усіх трьох компонентах ЗС РФ (сухопутні війська, військово-морський флот і військово-повітряні сили) на території півострова потенціал значно виріс. Нарощування всіх цих озброєнь говорить про те, що найближчим часом Путін іти з Криму не збирається, і буде потрібен сильний і тривалий тиск світової спільноти для принципової зміни ситуації, сказав він.

Експерт також зазначив, що президент Росії Володимир Путін розглядає півострів (про що він неодноразово говорив) як фортецю, як "непотоплюваний авіаносець, що знаходиться у південному передчерев'ї НАТО".

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ». Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели ряд економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Відразу після анексії у Криму почалися масові переслідування нелояльних новій «владі» кримських татар і українців.

Джерело: Главред

QHA