МОСКВА (QHA) -

Президент Росії Володимир Путін доручив проаналізувати підсумки навчань "Захід-2017" і вжити додаткових заходів для підвищення мобілізаційної готовності.

Про це він повідомив на нараді з військових питань.

— За підсумками навчань були виявлені певні недоліки, потрібно уважно їх вивчити, виробити додаткові заходи для підвищення мобілізаційної готовності, — заявив Путін.

Голова РФ переконаний, що потрібно "проаналізувати ще раз можливості оборонних підприємств з оперативного нарощування обсягів виробництва військової продукції".

Також глава Кремля зазначив, що в ході навчань "були успішно вирішені низка важливих завдань, у першу чергу, перевірена мобілізаційна готовність і можливості забезпечення потреб військ на місцях, забезпечення з місцевих ресурсів, а військовослужбовці, громадяни, які перебувають у запасі, були залучені на військові збори".

Також були відпрацьовані питання передачі до складу Збройних сил автотранспорту та техніки цивільних підприємств та проведено комплексну оцінку забезпечення військ транспортно-логістичними послугами, продовольством і медикаментами.

Нагадаємо, спільні військові навчання Білорусі та Росії "Захід-2017" проходили 14-20 вересня на території Білорусі. За даними РФ, у них брали участь до 13 тис. військовослужбовців, проте дані незалежних спостерігачів свідчать, що до навчань були залучені понад 200 тис. військових.

Як повідомлялося, в Україні, а також у країнах-учасницях НАТО неодноразово підкреслювалося, що навчання "Захід-2017" можуть бути використані РФ як для провокацій на кордоні з Україною, включаючи військове вторгнення, так і для створення на території Білорусі ударного угрупування російських військ .

Джерело: Інтерфакс-Білорусь

QHA