КИЇВ (QHA) -

Глава Державної прикордонної служби України Петро Цигикал заявив, що всі пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією обладнали системою біометричного контролю. Про це повідомили у прес-службі відомства.

— На сьогодні всі пункти пропуску на кордоні з Росією обладнані системою біометричного контролю, і вже наступного року будуть обладнані інші пункти пропуску, зокрема і місцеві, цитує прес-служба Цигикал.

Він зазначив, що фіксація біометричних даних на російсько-українському кордоні і в міжнародних аеропортах розпочнеться 1 січня 2018 року.

Після цього планують обладнати системою біометричного контролю інші пункти пропуску в Україні.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підтвердив, що зняття біометричних даних на кордонах України буде проводитися вже з 1 січня 2018 року.

Раніше, 10 липня, глава РНБО Олександр Турчинов оголосив, що не пізніше 1 січня 2018 року Україна запровадить на кордоні біометричний контроль, що стосується в першу чергу громадян Росії, які в'їздитимуть на українську територію.

Турчинов пояснив, що такі дії пов'язані з необхідністю посилення державної безпеки України. Електронна система реєстрації для росіян може запрацювати раніше запланованих термінів за умови, що буде готова відповідна інфраструктура.

QHA