КИЇВ (QHA) -

Прокуратура АРК оголосила про підозру одному з керівників так званої «самооборони» анексованого Криму. Чоловіка підозрюють одразу за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 296 (хуліганство) і ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі). Про це 23 червня повідомляє прес-служба відомства.

— Встановлено, що один із так званих ротних «самооборони Криму» спільно з іншими членами цього формування на початку березня 2014 року в Сімферополі з хуліганських спонукань, використовуючи спеціально пристосований і заздалегідь заготовлений предмет, завдали тілесних ушкоджень громадянину України, який перебував на території півострова Крим з метою підтримки українських військових і проукраїнських активістів і в даний час є народним депутатом України, — сказано в повідомленні.

У прокуратурі зазначили причетність підозрюваного і до «незаконного позбавлення волі, яке супроводжувалося тортурами і нанесенням тілесних ушкоджень, громадянину України, який також висловлював свою проукраїнську позицію на території Автономної Республіки Крим».

Імен підозрюваного і постраждалих у прокуратурі АРК не називають.

Як раніше писало QHA, одним із символів окупації Криму стали люди в камуфляжі з георгіївськими стрічками, з кийками і щитами у руках. Напередодні «приєднання» півострова до Росії вони нібито взяли на себе функції правоохоронних органів, а в дійсності займалися утиском і залякуванням кримчан. Так звана «самооборона» існує досі, але тепер вона носить назву «народне ополчення Криму». При цьому учасники бандформування отримують зарплату з кримського бюджету.

ФОТО: інтернет

QHA