КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК) просить жителів окупованого Криму повідомляти про факти отримання повісток для проходження служби в армії Російської Федерації (РФ). Про це повідомили на сайті відомства.

— Прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами примусу до проходження військової служби в армії РФ, надсилання відповідних повісток жителям з військових комісаріатів, а також за фактами порушення кримінальних справ або іншого притягнення до відповідальності за відмову від проходження служби в армії РФ, сказано у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що згідно з Римським статутом і Конвенцією про захист цивільного населення під час війни, РФ не має права призивати кримчан на службу.

— Відповідно до вимог статті 8 Римського Статуту і статті 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни, держава-окупант не має права примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах. Будь-який тиск або пропаганда на користь добровільного вступу до армії забороняється.

Скаргу про факти примусу проходження служби в армії РФ кримчани можуть залишити за адресою електронної пошти — zvern01@ark.gp.gov.ua, за адресою у Києві вулиця Ділова, 24 або за телефоном (044) 569-73-57.

QHA повідомляло, що Прокуратура АРК проводить збір доказів за фактами примусу жителів Криму проходити військову службу в лавах армії РФ. Призов до армії громадян України та судові провадження в разі відмови від проходження військової служби з боку РФ є військовими злочинами, на які поширюється юрисдикція Міжнародного кримінального суду.

QHA