КИЇВ (QHA) -

Держприкордонслужба презентувала бойову одиницю системи охорони державного кордону «Тритон».

Зазначається, що «Тритон» складається з броньованого автомобіля, дистанційно-керованого бойового модуля, системи виявлення, ідентифікацій цілей і системи передачі інформації.

Комплекс може нести службу у відриві від місця постійної дислокації протягом тривалого часу. Він здатний одночасно відстежувати десятки цілей і в разі необхідності вести вогонь навіть шляхом дистанційного керування бойовим модулем.

Конструктори заявляють, що «Тритоном» можна керувати на відстані 200 метрів. Одна така машина покриває ділянку кордону довжиною вісім кілометрів.

Зазначимо, що за 9 місяців 2017 року «Тритони» 255 разів використовувалися в охороні держкордону. Зазначається, що за їхньою допомогою були виявлені 11 порушників.

Згідно з отриманою інформацією, «Тритон» коштує 14 мільйонів 870 тисяч гривень, при цьому 44% від вартості — це базова ціна броньованого БТР, 23% — ціна стаціонарних бойових модулів, 33% системи спостереження.

Нагадаємо, раніше в Україні успішно провели випробування протитанкового ракетного комплексу «Скіф». Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що бойова частина комплексу «показала унікальний результат, пропалюючи броню товщиною до 1 метра».

Комплекс «Скіф» призначений для ураження нерухомих і рухомих броньованих цілей (з динамічним захистом, малорозмірних цілей типу дотів, легкоброньованих об'єктів і вертольотів).

Джерело: Укрінформ

QHA