КИЇВ (QHA) -

Представникам терористичних угруповань «ДНР» і «ЛНР» не місце в переговорному процесі щодо врегулювання ситуації на сході України.

Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

— Думаю, з цього питання вирішено: Мінські угоди — між Росією, Україною та ОБСЄ. Ідея — відновити контроль України над цими територіями, провести там вибори. Тому так званим «республікам» тут не місце, — сказав він.

Волкер також зазначив, що сподівається на те, що Росія, яка контролює лідерів ОРДЛО, «зробить стратегічні зміни в своїй поведінці».

— Я вже говорив, що це питання політичної волі... Якщо люди не роблять якихось речей, отже, вони просто не хочуть їх робити. Ми сподіваємося на те, що активне залучення США в більш широкий процес і розмова з Росією безпосередньо, чітке посилання на те, що санкції не знімуть, а відносини між РФ і США не покращаться, поки ці питання не будуть вирішені, змінять ситуацію, — підкреслив представник США.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що спеціальний представник Держдепартаменту США з Україною Курт Волкер і помічник президента Російської Федерації Владислав Сурков у першій половині листопада проведуть чергові переговори щодо ситуації на Донбасі.

Перебуваючи з візитом у Києві, Волкер заявив, що резолюція ООН щодо введення миротворців на Донбас може бути готова до кінця року.

Джерело: «Громадське»

QHA