КИЇВ (QHA) -

Українські правозахисники з організації «Truth Hounds» передали до Міжнародного кримінального суду в Гаазі звіт з доказами причетності Росії до збройного конфлікту на Донбасі і свідоцтва обстрілу мирних жителів. Про це на презентації звіту у Києві розповіли активісти організації.

Всього документатори побували у 39 населених пунктах і змогли відписати факти артилерійських обстрілів Росією прикордонної території України в районах сіл Луганської області.

— Атаки, які ми задокументували, мали місце з липня по вересень 2014 року в Луганській області — селах, уздовж державного кордону між Росією та Україною. Ці атаки були масовими, систематичними і в них застосовувалися усі можливі засоби. Ніяких сумнівів про факти, які ми описали, у нас немає, — підкреслив документатор Роман Авраменко.

Усі зібрані факти дуже важливі, адже є ключовими в доказі причетності Росії до конфлікту на Донбасі, а значить, визнання його міжнародним. За словами правозахисників, деякі міжнародні організації і політики не вірять у те, що в Україні відбувається саме міжнародний конфлікт, а тому передача звіту до Гааги впливає на розуміння кризи у світі.

Окрім транскордонних обстрілів з боку Росії, у звіті задокументовано факти обстрілів мирних жителів. Таких фактів, що призвели до загибелі 100 і пораненню 163 чоловік, описано близько 200.

Раніше QHA повідомляло, що правозахисники розповіли, що під час конфлікту на Донбасі так звані «живі щити» використовують як бойовики ОРДЛО, так і українські військові.

QHA