ОДЕСА (QHA) -

У Чорному морі проходять широкомасштабні українсько-американські навчання «Sea Breeze 2017».

Протягом тижня багатонаціональний штаб з планування морських операцій під керівництвом капітана 1-го рангу Андрія Риженка зробив планування зазначеної операції. За результатами роботи був розроблений бойовий наказ, згідно з яким поставлене завдання підрозділам. Паралельно з плануванням відбулося злагодження тактичних груп кораблів у морі.

— У даний час у певних районах проходить розгортання задіяних сил. Операція буде проведена в режимі free play і стане одним із інструментів поступового переходу Військово-морських сил ЗС України на функціонування за стандартами НАТО, — зазначив керівник українсько-американських навчань Sea Breeze 2017 капітан 1-го рангу Олексій Неїжпапа.

Під активної фази міжнародних маневрів планується проведення навчань протичовнової, протикорабельної та протиповітряної оборони. Крім того, учасників навчань очікують десантні, пошуково-рятувальні та доглядові операції, дії з силового вивільнення та захоплення судна, підводні роботи з розмінування, проводка за тралами тощо. Кульмінацією «Sea Breeze 2017» стане пошук підводного човна ВМС Туреччини.

— Цьогорічні навчання стануть ще одним потужним кроком для досягнення стабільності в регіоні. Ці навчання стануть гідною відповіддю ідеологам, організаторам та спонсорам цієї гібридної війни. Спільна підготовка свідчить про нашу єдність і готовність разом захистити світ і цінності, які поділяє Трансантлантичне співтовариство, — сказав президент України Петро Порошенко, який відвідав захід.

Нагадаємо, що українсько-американські навчання «Sea Breeze 2017» в Україні проходить з 10 по 23 липня 2017 року в Одеській і Миколаївській областях, а також у північно-західній частині Чорного моря. Всього у навчаннях беруть участь 16 країн. Всього для виконання завдань морським компонентом залучено близько 30 бойових кораблів, катерів і суден.

QHA