КИЇВ (QHA) -

Місія миротворців ООН на Донбасі матиме на меті не консервацію російської окупації, а забезпечення тривалого миру. Про це президент України заявив під час звернення до парламенту сьогодні, 7 вересня, передає кореспондент QHA.

— Сьогодні ми домоглися дуже важливого результату. Ми маємо спільний голос партнерів, які підтримують українську ініціативу. Ми почули, нарешті, певну реакцію по той бік фронту. Хоча ми чітко розуміємо, що диявол криється в деталях, і пропозиція РФ з розгортання місії ООН виключно задля охорони СММ ОБСЄ є, як мінімум, дивною. Тим більше, що саме російські бойовики і є головною загрозою для безпеки міжнародних спостерігачів. Українська сторона готова до предметної розмови з членами Радбезу ООН, я вважаю, що ця дискусія повинна включати такі елементи і, по-перше, ми виступаємо за розгортання повноцінної миротворчій місії ООН на всьому Донбасі, заявив президент.

Гарант країни окремо відзначив, що введення миротворчої місії на Донбас повинне мати на меті не консервацію російської окупації і легалізацію присутності Росії на території Луганської та Донецької областей, а забезпечення міцного миру в окремих районах і повне відновлення територіальної цілісності України.

При цьому, за словами Порошенка, місія ООН має бути розміщена на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку кордону

— І останнє ніякого узгодження з російськими бойовиками параметрів майбутньої участі місії ООН не може бути, додав президент.

Як раніше повідомляло QHA, президент Росії Володимир Путін 5 вересня заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло б на користь вирішенню конфлікту на південному сході України, і доручив МЗС РФ подати проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН.

МЗС України піддав заяву Путіна критиці, заявивши, що слова президента РФ свідчить про чергову спробу Росії як сторони конфлікту подати свою агресію внутрішньоукраїнським конфліктом і спотворити саму ідею проведення миротворчої операції, яка в такому разі не служитиме досягненню головної мети — встановленню миру на Донбасі і відновленню територіальної цілісності України.

QHA