КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко привітав українців з рішенням НАТО надати Україні статус країни-аспіранта, яке означає, що Альянс визнає прагнення Києва до набуття повноцінного членства в цій організації.

Глава держави назвав це рішення важливим і довгоочікуваним.

— Це стало визнанням реального стану наших відносин з НАТО. Саме про це йшла мова під час моєї останньої зустрічі з генеральним секретарем НАТО в Мюнхені, а також нещодавньої телефонної розмови з віце-президентом США, — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Президент висловив вдячність за тверду позицію підтримки України, для якої одним з ключових пріоритетів національної безпеки є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

— Наша наступна амбіція — План дій щодо членства для України. Саме цьому був присвячений мій лист Йенсу Столнбергу (генсек НАТО — ред.) у лютому 2018 року, де з посиланням на статтю 10 Договору про заснування НАТО мною було офіційно зафіксовано прагнення України стати членом Альянсу. Тиха дипломатія із просування наших принципових позицій, про що домовилися з нашими партнерами, дає свої вагомі результати. Упевнено рухаємося вперед! — повідомив глава держави.

Нагадаємо, раніше глава держави обіцяв, що у найближчому майбутньому відбудуться референдуми про вступ України в НАТО і ЄС.

QHA