КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко переконаний, що слідом за США рішення про надання Україні оборонного озброєння приймуть західні союзники Вашингтона, серед яких Канада і країни ЄС.

Президент назвав надання Україні оборонного озброєння історичним рішенням.

— Це надасть можливість нашим найкращим у світі воїнам набагато ефективніше захищати рідну землю. Ми довго чекали на це рішення. Відразу за Сполученими Штатами підуть інші держави Канада, країни Європейського Союзу і світу, сказав Порошенко.

Він додав, що це рішення США було надзвичайно важливим для України і "великим подарунком на Новий рік".

Раніше повідомлялося, що Вашингтон надасть Києву "посилені оборонні можливості". Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на Державний департамент США.

Зброя буде надана для боротьби з російсько-терористичними угрупованнями на сході країни. У заяві сказано, що рішення є частиною зусиль США, щоб допомогти Україні захистити свою територіальну цілісність і «стримати подальшу агресію». У Держдепі не уточнили, про яку саме зброю йдеться.

У той же час ряд американських видань повідомляють, що є ймовірність поставки в Україну протитанкових комплексів Javelin.

QHA повідомляло, що в листопаді американські ЗМІ припустили, що Білий дім схвалив постачання Україні летального зброї, зокрема протитанкових комплексів Javelin, однак пов'язує це рішення з початком миротворчої операції на Донбасі.

QHA