КИЇВ (QHA) -

Українська армія відродила бойовий стан завдяки зусиллям волонтерів, у той час як понад 60% військової техніки було в неробочому стані, заявив президент України Порошенко під час відвідування виставки військової техніки «Міць нескорених» на вулиці Хрещатик у Києві, передає кореспондент QHA.

— Не було ні авто, ні гумових шин, ні акумуляторів. Армія не знала, що таке бронежилети, розвантаження, засоби індивідуального захисту, аптечки, кевларові шоломи. Воїни ніколи їх не бачили, — сказав президент.

Крім цього, за словами Порошенка, командування спеціально знімало з бойових чергувань кращі зразки бойової техніки. Згодом їх розпродавали на запчастини.

При цьому Порошенко зазначив, що сержант до весни 2014 року одержував грошову платню в розмірі 600 грн у місяць.

Нагадаємо, організатори військового параду заявили, що військова техніка вперше не братиме участі у параді. Вона буде представлена ​​статичною експозицією на Хрещатику до 27 серпня.

Всього в експозиції представлено 67 зразків техніки, 50 з яких — техніка Збройних сил України, 16 — Держприкордонслужби та 1 автомобіль Нацгвардії. Серед представлених зразків можна побачити унікальні машини, розроблені українськими конструкторами.

Як повідомляло раніше QHA, з 2014 року українська армія отримала від «Укроборонпрому» майже 16 тисяч одиниць техніки і озброєння.

ФОТО: інтернет

QHA