ЛЬВІВ (QHA) -

У своєму виступі на підприємстві глава держави не міг обійти затримання детективами Національного антикорупційного бюро України ряду посадових осіб Збройних Сил України та ДП «Львівський бронетанковий завод» за підозрою у привласненні 28,5 млн грн. Зокрема затримані директор заводу Роман Тимків та його заступник.

— Хочу окремо наголосити, що як Верховний головнокомандувач і як президент я нікому не дозволю обкрадати армію і нікому не дозволю гріти руки на постачанні у Збройні сили. Український народ для війська віддає останнє, і красти на цьому не дозволено нікому. Ніхто не матиме «парасольки», якщо він корупціонер. І це в повною мірою стосується деяких керівників вашого заводу, наголосив Порошенко.

Разом з тим президент зазначив, що Державний концерн «Укроборонпром» робить значний внесок у забезпечення потреб Збройних сил, і подякував рядовим співробітникам Львівського бронетанкового заводу за їхню роботу.

Також глава держави подякував службі внутрішньої безпеки «Укроборонпрому». За його словами, за матеріалами цієї служби порушено і передано до прокуратури 41-у кримінальну справу, попереджена крадіжка 631 млн грн. Президент повідомив, що в результаті перевірок були усунуті 25 керівників державних підприємств.

Порошенко розповів і про подальшу долю львівської Національної академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного. За його словами, жодних трансформацій, реорганізації або перенесення цієї академії не буде:

Ні курсанта, ні викладача, ні військового, ні навчальних механізмів ніхто не забере з академії. І я разом з міністром оборони не дозволю цього зробити. Нам треба більше танкістів. І де, як не у Львові, виховувати не тільки фахівців, але і патріотів?

Розуміючи, що обшуки, які тривають на підприємстві, не викликають у трудового колективу особливого ентузіазму, Петро Порошенко у своїй промові змінив «батіг» на «пряник», озвучивши більш ніж значну суму подальших держбюджетних оборонних замовлень для заводу — 920 млн грн, зокрема на модернізацію танків Т-72 і випуск бойових машин «Дозор».

Під час візиту глава держави оглянув і супутню продукцію підприємства — унікальну гусеничну пожежну машину (ГПМ 72), аналогів якої в Україні немає. Унікальність машини полягає в тому, що вона обладнана гідравлічною гарматою, що стріляє водою на 80-100 м. Також президенту показали військові зразки заводської техніки.

Ігор Галущак

QHA