КИЇВ (QHA) -

У результаті конфлікту на Донбасі в Україні постраждало приблизно 580 тис. дітей. Про це на прес-конференції повідомила правовий аналітик благодійного фонду «Право на захист» Ксенія Карагяур.

Частиною національного законодавства України стали міжнародні договори, що стосуються захисту прав дітей, які постраждали у результаті збройних конфліктів, але на практиці держава не виконує взяті на себе зобов'язання.

— Діти заслуговують на особливу повагу та захист. За практикою інших держав — це не втягування їх у насильство і сприяння в отриманні соціальних послуг. Це світові стандарти, які визнала Україна, — зазначила Карагяур.

Згідно з даними міжнародних організацій, в Україні 1,5 млн. чоловік стали тимчасово переміщеними особами і третина з них — діти. При цьому офіційно в країні статус дітей війни отримали усього лише 8 дітей.

Психолог одного з реабілітаційних центрів для дітей, які пережили конфлікт, Ірина Созонова зазначає, що через складну процедуру отримання статусу, держава фактично позбавляє дітей їхнього конституційного права.

— Багато хто не йде за отриманням статусу, адже це приниження — доводити факт отримання травм. Батьки бувають різними, але ми говоримо про права дітей. Нам зрозуміло, що будь-яка дитина, яка була в АТО, автоматично стає жертвою конфлікту, адже отримує психологічну травму, — зазначає психолог.

Раніше QHA повідомляло, що в Україні діти війни не отримують жодних фінансових пільг.

QHA