КИЇВ (QHA) -

СБУ спільно з Нацполіцією, Державною міграційною та прикордонною службами видворили з України вісім громадян Грузії, повідомляє Нацполіція у Facebook.

— Зазначене рішення прийнято СБУ на підставі відповідних матеріалів ГМС і НПУ, які свідчать, що діяльність іноземців суперечить інтересам забезпечення національної безпеки України, йдеться у повідомленні.

В СБУ зазначають, що всі дії співробітників правоохоронних органів здійснено відповідно до вимог національного та міжнародного законодавства з метою запобігання вчиненню злочинів, передбачених кримінальним кодексом України.

У той же час в МВС України повідомили про чотирьох громадян Грузії, затриманих і виселених з України.

У відомстві розповіли, що вони причетні до діяльності кримінальних угруповань і перебували на території України незаконно.

Серед них Г. Хомерики (кримінальне прізвисько «Нукрі»), В. Мікіладзе, Р. Голандзія (кримінальне прізвисько «Товстий») і Л. Шелія (кримінальне прізвисько «Шакал»), повідомили у МВС.

Зазначається, що ці особи причетні до скоєння правопорушень, зокрема вимагань, незаконних заволодінь транспортом, квартирних крадіжок.

У МВС стверджують, що вони наближені до лідерів кримінального світу зі статусом «злодії в законі». Крім того, зазначені особи тривалий час незаконно перебували на території України.

У той же час про інших чотирьох з восьми громадян Грузії, яких видворили з України, МВС не повідомляє.

Як відомо, 17 листопада екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що спецназ викрав з будинку журналіста провідної грузинської телекомпанії "Руставі-2" Тамаза Шашвіашвілі і двох його друзів.

У свою чергу нардеп Юрій Дерев'янко заявив, що 17 листопада невідомі схопили і вивезли грузинського добровольця АТО Вано Надирадзе, а також Тамаза Шашвіашвілі, Зураба Цинцадзе і Мамуку Абшідзе в аеропорт «Київ», щоб видворити за межі країни.

15 листопада Саакашвілі опублікував документ Головного управління Державної міграційної служби в місті Києві, згідно з яким дозвіл на проживання Шашвіашвілі в Україні скасували.

21 жовтня друга Міхеїла Саакашвілі і добровольця Давида Макішвілі, колишніх охоронця і водія лідера партії «Рух нових сил» Георгія Рубашвілі і Міхеіла Абзіанідзе схопили у Києві і видворили до Грузії.

QHA повідомляло, що прикордонники не затримували сина екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, але оформили факт перетину кордону неповнолітнім.

QHA