КИЇВ (QHA) -

Паліїв офісу Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді курували спецслужби Росії. Про це сьогодні, 23 лютого, заявив заступник глави Служби безпеки України Віктор Кононенко на брифінгу.

— Ми розкрили цей злочин по гарячих слідах і встановили двох виконавців. Ми підтверджуємо інформацію про те, що це були двоє іноземців, які є членами радикальної партії однієї з країн ЄС, зазначив він.

За його словами, ужгородське Товариство росіяни обрали об'єктом ураження російських спецслужб ще у грудні 2017 року.

— Саме тоді представники російських спецслужб почали шукати виконавців на території України. Саме тоді ми задокументували спробу громадянина РФ Давида Пономарьова підібрати в Україні виконавців цього злочину, — сказав представник СБУ.

Кононенко заявив, що особи підозрюваних встановлені.

За міжнародними процедурами, ми будемо притягувати зловмисників до кримінальної відповідальності, зазначив він.

Нагадаємо, 4 лютого в Ужгороді в будівлю Закарпатської спілки угорців кинули пляшку із запалювальною сумішшю. Інцидент стався о 4-й годині ранку. Пляшку кинули у вікно, але завдяки тому, що воно подвійне, розбилося тільки одна шибка й інших пошкоджень не було. Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що офіс намагалися підпалити двоє громадян Польщі, які є членами праворадикальної організації "Фаланга".

QHA