ОДЕСА (QHA) -

Вчора, 9 липня, в Одеський порт для участі у майбутніх навчаннях зайшли три турецькі судна, зокрема підводний човен, а також румунський корвет «Контр-адмірал Хорія Мачелларіу».

Раніше в одеському аеропорту приземлилися два військово-транспортні літаки. Американський «C-130J Геркулес» привіз спеців-водолазів, а угорський «C-17A Globemaster III» — військовослужбовців інших спеціальностей.

— Метою маневрів оголошено поліпшення взаємодії і гнучкості застосування збройних сил країн-учасниць, посилення засобів загального нанесення удару. Проводитиметься відпрацювання військово-морських операцій з ізоляції поля бою, застосування засобів протиповітряної оборони, заходи по боротьбі за живучість кораблів, пошуково-рятувальні операції, йдеться у повідомленні командування збройних сил США у Європі (EUCOM).

Серед запланованих операцій зокрема злагодження тактичних груп, водолазні спуски, курс для доглядових команд, тренінг з виживанню у бойових умовах для льотного складу, навчання протикорабельної та повітряної оборони, десантна і річкова операції.

Українсько-американські військові навчання «Sea Breeze» пройдуть з 10 по 22 липня на Чорному морі. У них візьмуть участь збройні сили Великобританії, Бельгії, Болгарії, Греції, Грузії, Італії, Канади, Литви, Молдови, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини, Франції та Швеції, США та України, загалом — 17 держав.

З українського боку у «Sea Breeze 2017» беруть участь підрозділи Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Сухопутних та Повітряних сил України, а також Інженерні війська ЗСУ.

Організатори «Sea Breeze» стверджують, що їхнє проведення направлене на забезпечення стабільності у Чорноморському регіоні.

Навчання проводитиметься на території Одеської та Миколаївської областей, на певних морських полігонах північно-західної частини Чорного моря.

ФОТО: інтернет

QHA