ЛУГАНСЬК (QHA) -

На підконтрольній бойовикам території Донбасу функціонує табір, в якому з підлітків готують диверсантів для боротьби проти України. Про це повідомляється в популярному пабліку «Луганщина Україна» у Фейсбуці.

— Події, про які піде мова в цій публікації, відбуваються зараз, і не десь в Африці, і не в сюжеті фільму «Безрідні звірі», а всього лише у менш ніж 400 км на південь від Харкова. У місті Ровеньки під Луганськом, захопленому російськими окупантами у 2014 році. Саме тут «високоморальні» представники «русского мира» створили школу малолітніх диверсантів з місцевих школярів віком від 10 до 16 років, — пише автор публікації.

За інформацією джерела, поки тепло, діти тренуються у літньому таборі «Зірниця», який розташований неподалік від міста Ровеньки Луганської області, а восени їх перемістять вубудівлю колишнього ДОСААФ у Ровеньках.

— Основні предмети зовсім не є звичайними для патріотичного виховання юнаків і дівчат — тактична розвідка з акцентом на планування і проведення диверсій на об'єктах, мінно-підривна справа, легендування при знаходженні на незнайомій території, — пише автор.

Також він зазначає, що інструкторами виступають місцеві «специ», які пройшли відповідну підготовку у закритих військових таборах Ростовської області РФ у 2014 році.

За даними автора, у цій школі проходять підготовку більше ста юних учнів, у тому числі з Донецької області та окупованого Криму.

У пості повідомляється, що у 2017 році буде вже другий випуск школи диверсантів. Відзначається, що минулорічні випускники успішно вступили до вузів на підконтрольній Києву території, деякі з них відвідують родичів по всій Україні.

— Наївні бабусі віддають останнє зі своєї мізерної пенсії дорогому онуку, який втік від війни, щоб дати йому черешеньку та полуничку... А внучок — юний диверсант з «ЛНР» — розглядає поїздку на територію «хунти» лише як завдання: розвідати настрої, привезти рибку з ботулізмом, отруїти колодязь, влаштувати пожежу, — пише автор.

Нагадаємо, кілька днів тому командувач Національною гвардією України генерал-лейтенант Юрій Аллеров повідомив, що у «ЛНР/ДНР» є свої навчальні центри з підготовки диверсантів.

ФОТО: Фейсбук «Луганщина Україна»

QHA